There is no slider selected or the slider was deleted.

Patchcord Fibra Optica cu Sistem de Blocare la Deconectare

sistem de blocare patchcord fibra optica

Senko Japonia este cunoscut ca unul dintre cei mai mari producatori de solutii de conectica pentru fibra optica. O inovatie Senko este sistemul de blocaj al unui port de fibra optica cu un patch cord conceput special in acest sens. Numai cel mare are cheia de extragere poate deconecta un patchcord asigurat cu un astfel de sistem.

Secure SC LOCKING CONNECTOR este numele inovatiei Senko si se preteaza tuturor aplicatiilor unde siguranta porturilor este importanta, spre exemplu:

• Retele bi-directional FTTX, inclusiv Passive Optical LAN
• ODF-uri sau camerele telecom
• Retele militare sau educationale IT
• Data Centere sau centre de date comerciale

Sistemul de extragere functioneaza simplu in baza la un element special conceput in acest sens.

Patch Cordurile cu sistemul de blocaj Secure SC se comanda la producator, iar acestea sunt compatibile cu orice tip de adaptor, de la orice producator,  SC/PC sau SC/APC, Single Mode sau Multi Mode.

blocare fibra optica patch cord

Pentru extinderea aplicatiilor de protectie Senko a gandit o solutie de blocare a adaptorului (I) de fibra optica, astfel incat accesul neautorizat in conector sa fie posibil numai de catre detinatorul cheii speciale produse de Senko.

Screenshot 2019-10-24 at 20.40.39

Patchcordurile sau adaptorii Senko au o clasa superioara de calitate (Class B), cu atenuare la conectori de numai 0,1 dB. Pastilele sunt din ceramica de inalta densitate, iar testare se face 3D pe zona de contact.

Pentru comenzi sau informatii suplimentare comercial@kronect.ro

Tel. +4021.252.97.18